Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo AKCEPTUJĘ

Zespół Szkół Technicznych bezkonkurencyjny podczas festiwalu zawodów w Koszęcinie

12 czerwca 2019 r. na terenie Zespołu Parkowo-Pałacowego w Koszęcinie odbyła się II edycja Festiwalu Zawodów Koszęcin 2019. Uczestnicy i goście festiwalu mieli okazję poznać bardzo różnorodne i interesujące zawody. Oprócz szkół prezentujących zawody, w których te szkoły kształcą, można było również zobaczyć stoiska przygotowane przez pracodawców-rzemieślników. Celem festiwalu była promocja szkolnictwa i kształcenia zawodowego wśród młodzieży.
Organizatorami imprezy były następujące instytucje: Kuratorium Oświaty w Katowicach, Izba Rzemieślnicza Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach wraz z Zespołem Pieśni i Tańca Śląsk im. Stanisława Hadyny. Udział brali uczniowie szkół i techników prowadzących kształcenie zawodowe. Uczniowie we współpracy z przedsiębiorcami w atrakcyjny sposób prezentowali nabywane przez siebie umiejętności zawodowe w różnych profesjach. Prezentacje uzupełniały stoiska przygotowane przez pracodawców – rzemieślników. Jednym z punktów imprezy było podsumowanie konkursu „Śląskiego Przeglądu Zawodów – 2019”. Konkurs „Dom z przyszłością”. W rywalizacji wzięło udział kilkadziesiąt szkół województwa śląskiego, do ścisłego finału zakwalifikowało się 5 szkół w trzech kategoriach: „Koncepcja projektu architektoniczno-budowlanego”, „Projekt zagospodarowania terenu/działki wokół domu” oraz „Projekt aranżacji wnętrza domu”.
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych Kaja Brożek oraz Patryk Krakowczyk odebrali nagrodę za I miejsce w kategorii: Dom z przyszłością – koncepcja projektu architektoniczno-budowlanego oraz wyróżnienie w kategoriach: projekt zagospodarowania terenu/działki wokół domu oraz projekt aranżacji wnętrza domu.
Koordynatorem prac uczniów była mgr inż. arch. Ewelina Seget.
Uroczystego wręczenia nagród oraz podsumowania dokonali Jacek Szczotka – Śląski Wicekurator Oświaty, Tomasz Janikowski – zastępca dyrektora Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk oraz Grzegorz Miketa z Izby Rzemieślniczej.
Zdobywcom nagród serdecznie gratulujemy.